Blog


Drukarki laserowe – 4 ciekawostki

Poniżej zamieściliśmy kilka ciekawostek związanych z historią oraz działaniem drukarek laserowych, które potrafią zaskoczyć nawet branżowych ekspertów!

Pracujesz zdalnie? Pomyśl o drukarce mobilnej

Kompaktowe, lekkie i poręczne. Idealne dla osób w ciągłym ruchu.

Life Print - rozszerzona rzeczywistość w świecie druku

LifePrint to przenośna drukarka, która pozwala tchnąć życie w fizyczne zdjęcia.

Jaki odcień papieru wybrać?

Ciekawostką jest, że na południu Europy, gdzie nasłonecznienie jest wysokie, chętnie kupowany jest ciemniejszy papier do drukowania (o mniejszym współczynniku CIE). Związane jest to z tym, że odbija on mniej światła, dzięki czemu jest przyjaźniejszy do czytania.

Drukarka z tektury

Konstruktorzy z Samsunga stworzyli tekturową drukarkę, którą można złożyć samodzielnie, niczym origami. Obudowa drukarki zrobiona jest ze zużytego papieru, a po skończeniu działania, ponownie zamieniana jest na papier do druku.

Najmniejsza drukarka świata - PrinCube

Z PrinCube, drukarką lżejszą niż kostka masła, można szybko i w kolorze nadrukować logo na koszulce, adres na kopercie, a nawet tatuaż na ciele. Wystarczy przesunąć urządzenie z lewej strony do prawej, po powierzchni na której chcemy coś nadrukować, a naszym oczom ukaże się idealny wydruk, i to w kolorze!

Drukowanie z telefonu a jakość wydruku

Jeżeli pojawił się problem słabej jakości przy wydruku z telefonu, najczęściej świadczy on o niedostatecznej kompatybilności urządzenia mobilnego z drukarką, a ściślej mówiąc – na obniżoną jakość wydruków wpływać może standardowe narzędzie do wydruków. W takiej sytuacji warto sięgnąć po dedykowaną aplikację, która powinna znacznie podnieść jakość drukowanych dokumentów.

Jak drukować z iPhona?

Jeśli jesteś miłośnikiem firmy Apple, a jeszcze nie znasz AirPrint – najwyższy czas nadrobić zaległości. AirPrint to technologia opracowana przez firmę Apple, która ułatwia drukowanie z poziomu urządzeń tej marki (telefonu iPhone, iPada lub iPoda touch), bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania (sterowników)

Co zrobic ze zużytymi tuszami i tonerami?

75% zużytych tonerów i kartridży jest wyrzucanych do śmieci. Nigdy tego nie rób! Zwłaszcza, że istnieje sporo możliwości pozwalających je efektywnie segregować. W wielu elektromarketach (Saturn, MediaMarkt, Komputronik) i mniejszych sklepach komputerowych stoją specjalne pojemniki, do których można wrzucać zużyte wkłady. Możesz je też oddać sprzedawcy u którego wkład został zakupiony (Asarto prowadzi darmową utylizację swoich produktów).