Wymiana tonera jest droższa niż sam sprzęt? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze zamiennika, żeby otrzymać wysoką jakość wydruku i nie przepłacać.

Na rynku mamy szeroki wybór drukarek. Sprzęt z dobrymi parametrami możemy kupić w bardzo przystępnej cenie. Niespodzianka czeka nas często przy wymianie materiałów eksploatacyjnych. Okazuje się, że w wielu przypadkach opłaca się bardziej wymienić drukarkę niż toner. 

Tanie zamienniki do drukarek

Wybierając zamienniki do drukarki warto znaleźć złoty środek pomiędzy drogimi materiałami producenta drukarki, a najtańszymi produktami dostępnymi na rynku, które często charakteryzują się bardzo słabą jakością.  Tego typu produkty, bez autoryzacji i certyfikacji mogą nawet uszkodzić urządzenie. 

Przed zakupem materiałów alternatywnych warto upewnić się, czy dany produkt spełnia kryteria, świadczące o tym, że prezentuje on wysoką jakość.  Przede wszystkim warto wybierać zamienniki  marek, które  posiadają certyfikaty  ISO 9001 lub ISO 14001 gwarantujące, że produkt przeszedł kontrolę jakości.  Producenci wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych – pewni bezpieczeństwa swoich produktów (np. Asarto), zapewniają darmową naprawę urządzenia, w przypadku wystąpienia problemów podczas korzystania ze swoich produktów.


Zamienniki do drukarek – opinie

Zamienniki do drukarek laserowych oraz atramentowych marki  Asarto,  to rozwiązanie zapewniające wysoką jakość, pozwalając jednocześnie drukować oszczędnie. Produkty Asarto nie naruszają własności intelektualnej producentów oryginałów, co potwierdza Rzecznik Patentowy działający na terenie Unii Europejskiej. Jest to o tyle ważne, że dzięki temu działają one z drukarkami, które producenci zabezpieczyli chipem czy oprogramowaniem zabezpieczającym przed nieautoryzowanymi materiałami eksploatacyjnymi.

Asarto to produkty sprawdzone i bezpieczne. Ich wysoką jakość potwierdzają liczne nagrody i certyfikaty, w tym Laur Konsumenta – najważniejsze odznaczenie , bo przyznawane przez samych klientów.  

Polecamy zapoznać się z testami produktów Asarto na Youtube, żeby poznać niezależne opinie testerów i zapoznać się z realnymi wydrukami:


W ofercie Asarto znajdziesz:

- zamienniki do HP

- zamienniki do Brother

- zamienniki do Canon

- zamienniki do Epson

i wiele innych.