Urządzenia wielofunkcyjne dla biur

Niewątpliwą zaletą urządzenia zintegrowanego jest to, że łączy ono wiele funkcji. Za jego pomocą wydrukujemy dokumenty, zeskakujemy je, a także prześlemy faks. Czasem nawet nie musimy włączać komputera, aby z niego skorzystać.

Jakie możliwości daje sprzęt wielofunkcyjny?

Tego typu urządzenia umożliwiają wykonywanie kilku operacji. Zazwyczaj jest to drukowanie, kopiowanie, skanowanie i wysyłanie oraz odbieranie faksów. Wśród nich możemy znaleźć zarówno drukarki laserowe, jak i atramentowe, dlatego łatwo dostosujemy jej możliwości do własnych potrzeb. W biurach, gdzie nie są wymagane kolorowe wydruki, lepszym rozwiązaniem będzie sprzęt laserowy, ponieważ gwarantuje szybkość wydruku - jest to szczególnie ważne zwłaszcza w dużych firmach. Warto przy tym wspomnieć, że nie ma właściwie różnicy pomiędzy jakością wydruku tradycyjnej drukarki i urządzenia wielofunkcyjnego. Jeśli więc zależy nam na oszczędności miejsca, lepiej zdecydować się na zakup tego drugiego.

Zalety urządzeń zintegrowanych

Urządzenia wielofunkcyjne zajmują mniej miejsca, niż oddzielnie drukarka, skaner i faks. Dlatego też sprawdzą się zarówno w małych biurach, jak i tych dużych lub zatłoczonych. Dodatkowo nowoczesny sprzęt nie wymaga podłączenia za pomocą kabla USB do komputera - łączność odbywa się za pomocą wbudowanego Wi-Fi. Oznacza to, że nie ma potrzeby konfigurowania każdego komputera w biurze z drukarką, a ilość kabli się zmniejsza. Wykorzystanie sieci bezprzewodowej ma również tę zaletę, że urządzenie do drukowania można umieścić w dowolnym miejscu. Biorąc pod uwagę wygodę użytkowania, sprzęt zintegrowany z całą pewnością jest lepszy od tradycyjnego.

Co wziąć pod uwagę podczas zakupu?

Zastanawiając się nad wyborem takiego urządzenia zintegrowanego do biura warto sprawdzić cenę tonerów i wymiany bębna. Koszt sprzętu nie kończy się na samym zakupie – w przyszłości będziemy płacić również za jego eksploatowanie, więc lepiej wybrać urządzenie droższe, ale lepszej jakości. Oczywiście nie jest to jedyne kryterium – sprzęt należy wybrać zależnie od rodzaju wydruków, pojemności pojemnika na papier, rozdzielczości wydruku i skanowania, Nczy od miejsca na urządzenie jakim dysponujemy.