Tusze i tonery - dlaczego warto zdecydować się na zamienniki?

Koszt tuszy i tonerów producenta drukarek przekracza niekiedy cenę samego sprzętu i może znacząco nadszarpnąć budżet użytkownika drukarki. Na szczęście dostępne są również zamienniki, które gwarantują wysoką jakość wydruku w niskiej cenie.


Za co płacimy kupując wkłady producentów drukarek?

Różnica pomiędzy ceną tuszu lub tonera producenta drukarki i jego zamiennika może sięgać nawet 80 procent. Wbrew pozorom nie wiąże się to z jakością produktu, ale kosztami ponoszonymi przez producenta oryginalnych wkładów. Oprócz materiałów i samej produkcji są to np. reklama, utrzymanie placówek znanej firmy na całym świecie oraz nakładana marża. Często producenci drukarek zarabiają najwięcej nie na samym sprzęcie, ale na przeznaczonych do niego materiałach eksploatacyjnych. Jeśli więc nie chcemy płacić za markę, a zależy nam na obniżeniu kosztów wydruku, warto zdecydować się na zamiennik.


Wysoka jakość i niska cena

Najważniejszą zaletą korzystania z zamienników, a nie  tuszy czy tonerów producenta drukarek, jest niska cena tych pierwszych. Obniżony koszt nie wiąże się jednak z niską jakością. Obecnie uznane firmy oferujące zamienniki dbają o jakość swoich produktów, np. poprzez prowadzenie badań laboratoryjnych, co potwierdzają odpowiednimi certyfikatami. Zdarza się również, że zamienniki są bardziej pojemne od oryginalnych tuszy czy tonerów, a to oznacza, że wymieniamy je rzadziej, a więc i rzadziej kupujemy. W efekcie otrzymujemy dobrej jakości produkt, a jednocześnie oszczędzamy pieniądze.

Gwarancja nienaruszona

Wielu użytkowników obawia się, że korzystając z zamienników łamie zasady gwarancji. Tymczasem większość producentów drukarek jasno określa, że dopuszczalne jest stosowanie w nich alternatywnych materiałów eksploatacyjnych. Dodatkowo warto wiedzieć, że renomowane firmy zwracają koszty naprawy sprzętu, jeśli uszkodzenia powstały w wyniku stosowania produkowanych przez nich zamienników. Pewne obawy może budzić również wybór właściwego tuszu czy tonera. Dlatego warto zakupy robić w sklepach internetowych, gdzie produkty podzielone są na kategorie zależne od producenta drukarek - wystarczy w wyszukiwarkę wpisać posiadany model urządzenia. Jest to łatwy sposób na oszczędności związane z obniżeniem kosztu wydruku.