Szkoła start! Drukarki dla ucznia i studenta do 500 zł

Drukarka w domu bywa niezastąpiona, szczególnie jeśli korzysta z niej uczeń lub student. Jak zatem wybrać najlepszą? 


Na rynku możemy znaleźć szeroki wybór urządzeń drukujących, zarówno laserowych jak i atramentowych, kolorowych, monochromatycznych, jedno i wielofunkcyjnych. Nic dziwnego, że łatwo pogubić się w tym gąszczu. Dla każdego idealna drukarka oznacza coś innego. Jedni stawiają na jakość wydruku, dla innych priorytetem jest optymalizacja kosztów, a jeszcze innym zależy na wielu funkcjach urządzenia czy szybkości drukowania. Szukając idealnej drukarki do użytku domowego do 500zł, z której korzystać będą również uczniowie i studenci, postawiliśmy na rozwiązania niedrogie w eksploatacji, zapewniające przyzwoitą jakość i wydajność, a także proste w obsłudze.


Poniżej 3 propozycje modeli drukarek, którym warto przyjrzeć się bliżej, jeżeli szukamy funkcjonalnej drukarki do domu, która będzie łaskawa dla domowego budżetu. Wybraliśmy modele, dzięki którym będzie można skopiować notatki, wydrukować materiały do nauki, czy też kolorowe zdjęcia z wakacji i zrobić to szybko, prosto i sprawnie.


HP DeskJet 2710 


To dobra i niedroga atramentówka. Jej plusem jest wygodna obsługa i prosta konfiguracja. Drukarka posiada również Wi-Fi, co ułatwia postawienie jej w optymalnym miejscu, bez martwienia się o kable. Co prawda nie drukuje ona z zawrotną prędkością (5 stron w kolorze na minutę), ale i tak jest to całkiem niezły wynik. Uczniowie i studenci bez problemu skopiują czy zeskanują notatki na niej notatki.


Canon PIXMA TS3350


Szczególnie warta rozważenia drukarka, jeżeli często drukujemy zdjęcia (drukuje je w formacie do 5 x 7 cali bez obramowania). Panel z wyświetlaczem zapewnia prostą obsługę. Urządzenie można obsługiwać również z poziomu aplikacji na telefon. W drukarce postawiono na rozwiązania zapewniające oszczędność np. automatycznie wyłączanie czy kasety XL zapewniające niższe koszty zakupu atramentów. Drukarka jest wielofunkcyjna, można na niej skanować czy też kopiować dokumenty. Sprzęt jest w stanie wydrukować 4 strony kolorowe na minutę.


HP DeskJet Plus 4120 


Ta drukarka o nowoczesnym designie, idealnie sprawdzi się w pokoju ucznia czy studenta. To najszybsza z omawianych drukarek. Na minutę wydrukuje 5,5 stron kolorowych, a czarnych nawet do 8,5. Drukarka jest łatwa w obsłudze. Dzięki aplikacji HP Smart możliwe jest drukowanie, skanowanie i udostępnianie na drukarce HP z dowolnego miejsca.