Oszczędzanie tuszu

Przy częstym drukowaniu nawet najbardziej wydajne tusze potrafią zaskoczyć nas komunikatem o konieczności ich wymiany częściej niż byśmy tego chcieli. Istnieje kilka trików, które pozwalają obniżyć ilość zużywanego tuszu i tym samym zaoszczędzić pieniądze.

Przede wszystkim należy pamiętać o zmianie domyślnie ustawionej przez producenta drukarki jakości wydruku z normalnej na roboczą- zdecydowanie bardziej ekonomiczną.

Innym ciekawym rozwiązaniem umożliwiającym kontrolę ilości zużywanego tuszu jest program Ink Saver. Pozwala on ustawić stopień oszczędzania tuszu suwakiem. W trakcie jego przesuwania po prawej stronie wyświetlona zostanie oszczędność w złotówkach. Ink Saver wydłuża czas eksploatacji poszczególnych wkładów zmniejszając tym samym całkowite koszty drukowania.

Oszczędzanie tuszu – jak drukować taniej?

Atrament do drukarki jest niesamowicie drogi, to żadna tajemnica. To denerwujące, gdy urządzenie wielofunkcyjne nie jest ekonomiczne. Wskazówka - zmniejsz jakość w menu drukowania, ustawiając ją na „niski” lub „tryb roboczy” — zależy to od modelu. Da Ci to fajny efekt – koszty drukowania można drastycznie obniżyć i w ten sposób zacząć oszczędzać tusz do drukarki.

Oszczędzanie tuszu w drukarce – ustaw odpowiedni tryb

Po pierwsze kupując drukarkę, zwróć uwagę na rzeczywiste wartości zużycia atramentu. Jeśli masz już drukarkę, niekoniecznie musisz kupować nowe urządzenie, ponieważ możesz od razu zaoszczędzić dzięki prostym sztuczkom i zasadom postępowania. Na przykład wybierz tryb roboczy lub ekonomiczny dla wydruków, których nie potrzebujesz w najlepszej możliwej jakości — niezależnie od tego, czy są to karteczki samoprzylepne, czy listy zakupów. Zmniejsza to zużycie atramentu, a tym samym koszty drukowania.

Wielu producentów ma w swoim asortymencie drukarki atramentowe i urządzenia wielofunkcyjne, które zamiast jednego dużego wkładu mają osobne zbiorniki z atramentem dla wszystkich kolorów. Na przykład, jeśli żółty jest pusty, nie musisz kupować nowego kompletnego wkładu - wystarczy zmienić zbiornik na żółty kolor.


Ink Saver można pobrać pod linkiem: http://download.komputerswiat.pl/akcesoria-i-narzedzia/narzedzia-systemowe/inksaver