Niskie koszty eksploatacji – kluczowy czynnik przy wyborze drukarki

Kupując drukarkę, oprócz jej parametrów, warto rozważyć koszty związane z późniejszą eksploatacją sprzętu. Jeżeli planujemy stosowanie zamienników, sprawdźmy ich dostępność. Obliczmy też na jak długo wystarczą materiały eksploatacyjne producenta drukarki oraz ich zamienniki i porównajmy koszty użytkowania.

W tym celu warto skorzystać z „Kalkulatora zyskowności” zamieszczonego na stronie Asarto. Po wpisaniu kodu produktu oraz danych w edytowalnych polach z cenami i ilościami można w prosty i przystępny sposób sporządzić bilans i podliczyć zysk. Wynik z pewnością pomoże nam w podjęciu najkorzystniejszej decyzji.

 
Zasada, jaką kierują się firmy z branży elektronicznej jest prosta: tanie drukarki - droga eksploatacja. Dobrym przykładem są tutaj proste drukarki atramentowe, które można kupić w markecie poniżej 100zł. Tusze startowe wystarczają na wydrukowanie zaledwie kilkudziesięciu stron, a zakup pełnowartościowych atramentów na kilkaset stron kosztuje 2 razy więcej niż sama drukarka.
 
Wysokie ceny kartridży zrodziły potrzebę powstania alternatywnych zamienników tuszów i tonerów do drukarek. Na rynku spotkamy zarówno tanie produkty „no name”, których jakość bywa wątpliwa - te warto omijać. Obecnie jednak konkurencja w tym obszarze jest na tyle duża, że wymusza od firm dostarczanie materiałów wysokiej jakości. Dobrze jeśli producenci dają kilkuletnią gwarancję na swój asortyment (a nawet dożywotnią np. Asarto). Jeżeli producent zamiennika bierze na siebie obowiązek gwarancyjny, to znaczy, że jest bardzo pewien swojego produktu.

Koszty eksploatacji drukarek – tanie drukowanie z Asarto

Koszty druku jako miara rentowności drukarki składają się z kosztów zakupu, ceny zakupu oraz kosztów posprzedażowych. Umożliwiamy Ci tanie drukowanie z Asarto – z nami znajdziesz odpowiednią drukarkę dla siebie.

Koszty eksploatacji drukarek laserowych i atramentowych

Oprócz kryteriów zakupu drukarki np. dla studentów czy do firmy, często pojawia się pytanie, która drukarka powoduje najniższe koszty druku - najniższe koszty eksploatacji drukarek. Ta strona jest poświęcona drukarkom o niskich kosztach eksploatacji i zawiera inne przydatne informacje dotyczące zakupu drukarki.- sprawdź więcej naszych artykułów!

Dowiedz się więcej na temat kosztów eksploatacji drukarek

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o koszcie eksploatacji drukarki i porównać koszty z różnymi modelami z tej serii? Użyj naszej wyszukiwarki i sprawdź poszczególne modele lub skontaktuj się bezpośredni oz nami! Z chęcią doradzimy Ci przy wyborze i udzielimy odpowiedzi na temat kosztów eksploatacji drukarek.

 
Zamienniki dobrej jakości, nie wpływają na żywotność drukarki. Zarówno produkty producenta drukarek jak i alternatywne tworzy się zazwyczaj z tych samych materiałów i przy użyciu identycznej technologii. W tym kontekście ryzyko, że zamienniki będą bardziej awaryjne od ich markowych odpowiedników i doprowadzą do uszkodzenia sprzętu, jest więc znikome.
 
Producenci drukarek siłą rzeczy notują niższe wpływy ze sprzedaży swoich materiałów eksploatacyjnych, wobec faktu istnienia materiałów alternatywnych. Walczą więc z procederem używania zamienników, dlatego można spotkać się z zastrzeżeniem, że jeżeli sprzęt ulegnie uszkodzeniu w wyniku ich stosowania, to wówczas straci gwarancję. Niektóre firmy (np. Asarto), świadome nieszkodliwości wpływu swoich produktów na sprzęt drukujący, zapewniają naprawę lub wymianę urządzenia na własny koszt, jeżeli jego uszkodzenie zostanie spowodowane bezpośrednio przez użycie produktu. 
 
Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących zamienniki, dlatego warto wybrać świadomie. Poniżej kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze alternatywnego tuszu/ tonera do drukarki:
 
- ​Kupuj zamienniki tylko znanych marek, obecnych od dłuższego czasu na rynku.
 
- Upewnij się, że zamiennik przeszedł testy zgodne z normą ISO/IEC 19752:2004(E) lub ISO/IEC 19798:2006 lub ISO/IEC 24711:2006
 
- Sprawdź, czy producent gwarantuje pokrycie kosztów naprawy drukarki wynikających z używania produktów jego marki.
 
- Sprawdź, czy produkt ma certyfikat ISO 9001 lub ISO 14001, gwarantujący kontrolę jakości 
 
- Nigdy nie kupuj materiałów eksploatacyjnych z przypadkowych źródeł – tonery alternatywne też bywają podrabiane