Możliwości nowoczesnych drukarek

Obecnie najbardziej popularną nowością na rynku drukarek są urządzenia umożliwiające wydruk 3D. Ich cena wykracza jednak poza możliwości finansowe przeciętnego Kowalskiego, dlatego musi on zadowolić się bardziej tradycyjnym sprzętem. Jaki funkcje mają nowoczesne drukarki?


Najnowszy sprzęt – drukarki 3D

Drukarki 3D to jeden z najbardziej nowoczesnych sprzętów tego typu. W jaki sposób działa? Najpierw projektujemy model przedmiotu, który chcemy wydrukować, a następnie zostaje on przenoszony do pamięci drukarki. Następnie jej mechanizm tnie prototyp na plastry i je drukuje. Surowcem jest tu tworzywo sztuczne – w czasie procesu drukowania dysza drukarki nagrzewa się i stapia w jedną warstwę kolejne „plastry”. W ten sposób możemy wydrukować zaprojektowany przez nas model rzeźby czy wazonu, lub klocki dla dzieci. Ponieważ tworzywo, z którego wykonywany jest wydruk, to raczej kruchy materiał, raczej nie stworzymy w ten sposób np. mebli. Koszt takiego urządzenia zaczyna się od ok. 3000 zł i najczęściej trzeba je samemu złożyć. A co z bardziej tradycyjnym sprzętem?

Wygodne funkcje drukarek do użytku domowego

Drukarki obecnie nie należą do rzadkości – używamy ich w domu do wydruku fotografii, niezbędnych dokumentów, czy tekstu. Nowoczesne urządzenia tego typu najczęściej bazują na wielofunkcyjności - łączą możliwości kopiarki, czy faksu i wbrew pozorom sprawdzają się nie tylko w biurach. Za ich pomocą zeskakujemy stare zdjęcia, wydrukujemy nowe fotografie, czy wyślemy faks, a dodatkowo – skorzystamy z licznych udogodnień jakie oferują nam producenci. Jednym z nich jest wbudowane Wi-Fi. Główną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że dzięki niemu możemy drukarkę postawić w dowolnym miejscu i nie ogranicza nas przy tym długość żadnych kabli. Jest to duże udogodnienie tam, gdzie z jednej drukarki korzysta wiele komputerów, a więc np. w biurach, ale świetnie sprawdzi się w domu, gdzie oprócz komputera korzysta się również z laptopa. Warto przy tym wspomnieć, że nowoczesne drukarki wydrukują także pliki z tabletu, smartfona, czy aparatu fotograficznego, Nbez konieczności korzystania z komputera.