Jak drukować z iPhone bez AirPrint?

AirPrint to wbudowana w iPhone i iPad funkcja, która umożliwia drukowanie bezprzewodowe na kompatybilnych drukarkach. Jednak, co zrobić, gdy nie posiadamy drukarki z funkcją AirPrint lub potrzebujemy wydrukować dokument z iPhone’a na drukarce w innym miejscu? W tym artykule przedstawiamy kilka sposobów, jak drukować z iPhone bez AirPrint.

Wykorzystaj aplikacje firm trzecich


W App Store dostępne są różne aplikacje, które umożliwiają drukowanie z iPhone’a bez AirPrint. Aplikacje te pozwalają na wykrycie drukarki bezprzewodowej i drukowanie z iPhone’a przez WiFi lub Bluetooth. Przykłady takich aplikacji to Printer Pro, PrintCentral czy Print n Share. Oprogramowanie te są w stanie wykryć wiele popularnych drukarek, a także oferują dodatkowe funkcje, takie jak drukowanie dokumentów z różnych źródeł lub skanowanie dokumentów.

Wykorzystaj Google Cloud Print


Jeśli korzystasz z drukarki, która nie jest kompatybilna z AirPrint, ale posiada funkcję Google Cloud Print, możesz wydrukować dokumenty z iPhone’a za pomocą tej funkcji. W tym celu musisz połączyć drukarkę z kontem Google Cloud Print, a następnie dodać ją do aplikacji Google Drive na iPhone’ie. Po dokonaniu tych kroków będziesz mógł drukować dokumenty z iPhone’a bez AirPrint, korzystając z Google Drive.

Wykorzystaj przeglądarkę internetową


Jeśli potrzebujesz wydrukować strony internetowe z iPhone’a, możesz skorzystać z wbudowanej przeglądarki Safari. W tym celu otwórz stronę internetową, którą chcesz wydrukować, a następnie kliknij na przycisk Udostępnij. Następnie wybierz opcję Drukuj i wybierz drukarkę, która jest podłączona do sieci WiFi. W ten sposób możesz wydrukować stronę internetową z iPhone’a bez AirPrint.

Podsumowanie


Mimo, że AirPrint to wygodna i prosta w obsłudze funkcja, która umożliwia bezprzewodowe drukowanie z iPhone’a, nie zawsze mamy dostęp do drukarki z tą funkcją. W takim przypadku możemy skorzystać z różnych aplikacji firm trzecich, funkcji Google Cloud Print lub wykorzystać przeglądarkę internetową Safari do drukowania stron internetowych. Dzięki tym rozwiązaniom, drukowanie z iPhone’a bez AirPrint nie stanowi już problemu.