Jak drukować plakaty?

Domowe drukarki umożliwiają zwykle wydruk do formatu A4. Co więc zrobić, gdy chcemy wydrukować plakat w kilkukrotnie większym rozmiarze?


Rozwiązaniem jest wydruk plakatu na kilku kartkach, które następnie zostaną sklejone. I tu pojawia się pytanie jak podzielić grafikę na równe części i wpasować je w format A4? Wystarczy skorzystać z bezpłatnego programu Easy Poster Printer. Po instalacji i uruchomieniu programu kliknij na Poster Image w celu załadowania grafiki. Następnie wybierz z listy wysokość i szerokość plakatu wyrażoną w wielokrotności formatu A4. Kliknij Print Poster i gotowe.

Rada: Pamiętaj o użyciu papieru przeznaczonego do wydruku zdjęć, żeby osiągnąć fotograficzną jakość wydruku.

Drukowanie plakatu na kilku A4 – jak wydrukować plakat?

Możesz wydrukować obraz na kilku stronach (drukowanie plakatu na kilku A4), a następnie skleić je razem, tworząc duży plakat. Należy pamiętać, że prawie wszystkie drukarki zawsze drukują białą ramkę. Dzięki instrukcjom możesz szybko i precyzyjnie wydrukować obraz na kilku stronach.

Jak drukować plakaty? Wydrukuj obraz na wielu stronach A4

Możesz również wydrukować plakat do prezentacji, plakat jako dużą informację lub czytelną tabliczkę informacyjną na kilku stronach formatu A4. Jednak często występują problemy z drukowaniem bez obramowania na papierze A4, a starsze urządzenia często drukują tylko z minimalną odległością od krawędzi. Dobrą taktyką, aby uzyskać możliwie najczystszy efekt, jest niewielkie nakładanie się poszczególnych części obrazu, wycięcie ich a później sklejenie w jedną całość.