Drukarki laserowe - 4 ciekawostki o drukarkach

Poniżej zamieściliśmy kilka ciekawostek związanych z historią oraz działaniem  drukarek laserowych, które potrafią zaskoczyć nawet branżowych ekspertów!

Pierwszą drukarkę laserową skonstruowano przeszło 40 lat temu  (w 1977). Mogli z niej korzystać jedynie wybrańcy, ponieważ  kosztowała aż  350 000 dolarów, a jej ogromne rozmiary i skomplikowana obsługa wymagały obsługi specjalistów.

Pierwsza kolorowa drukarka laserowa (ColorScript Laser 1000) trafiła na rynek dopiero niespełna 30 lat temu. Stworzyła ją  firma QMS.

Pionierami na rynku drukarek laserowych, dostępnych  w postaci urządzeń peryferyjnych do komputerów PC, był Hewlett-Packard, Apple oraz  Canon.

Atutem laserówek jest szybkość  drukowania, która w nowoczesnych modelach dochodzi do 60 stron na minutę.  Co prawda do użytku domowego takie parametry nie są niezbędne, ale na pewno przydają się w korporacjach, oszczędzając pracownikom czas.


Ps. Skończyło Ci się paliwo w laserówce? Postaw na zamienniki do drukarek laserowych. W Asarto znajdziesz najwyższej jakości zamienniki tonerów do drukarek laserowych (m.in. zamienniki do drukarki HP, Canon, Brother i wiele innych).

Pamiętaj, zamienniki do drukarek laserowych Asarto docenili klienci przyznając marce Laur Konsumenta 2020.